Naleznete zde základní informace o mé výtvarné tvorbě, aktivitách v oblasti umění tchaj-ťi,
jako i o mé autorské Metodě vědomé stopy.

Akademická malířka Táňa (Tatiana) Svatošová – Cipárová

Studovala jsem na VŠUP Praha (1984 – 1990) v ateliéru knižní kultury a písma u prof. Jana Solpery a v E.N.S.A.D. Paříž (1989 – 1990) – v ateliéru ilustrace a typografie u prof. Giovanni Gianniniho.

Ve své tvůrčí činnosti se zabývám především malbou, kaligrafii, grafickým designem a výtvarnými projekty a realizacemi v architektuře. Mezi nejznámější patří tzv. Hrabalova zeď (1999) v Praze Libni v ulici Na Hrázi, kde žil a tvořil spisovatel Bohumil Hrabal. Realizace byla oceněna jako finalista Grand Prix Obce architektů v roce 2002.
Navrhuji komplexní grafický design a realizuji individuálně řešené malby na zeď s použitím originálních dřevěných prvků, které slouží jako funkčně estetická ochrana zdí, vhodné zejména v zařízeních s pobytem dětí.

Svou volnou tvorbu pravidelně prezentuji na výstavách doma i v zahraničí.

Kromě své výtvarné tvorby se od roku 1995 aktivně věnuji umění tchaj-ťi.
Vedu pravidelná cvičení pro dospělé i děti.

Tyto dvě oblasti mé profesionální aktivy jsem propojila vytvořením originální Metody vědomé stopy na rozvoj grafomotoriky předškolních dětí, kterou realizuji od roku 2005. Metodu jsem popsala v knize Písmo jako vědomá stopa pohybu – cvičení a malování s prvky tchaj-ťi na rozvoj grafomotoriky předškolních dětí. Vydalo DYS-centrum Praha v roce 2009, kde od roku 2010 působím jako lektorka stejnojmenných seminářů akreditovaných MŠMT. (www.dyscentrum.org)

 

Kontakt

e-mail: tana.svat@seznam.cz
mobilní telefon: +420 604 723 021
telefon:+420 222 984 383

 

© Tanart 2012